Probouzení broučků

Na podzim jsme po lampionovém průvodu uspali všechny broučky a tak bylo jasné, že je na jaře budeme muset probudit, protože jsou pro přírodu potřební a důležití. S probouzením broučků jsme si dali načas a přispělo k tomu vrtkavé počasí, které ještě po Velikonocích přišlo s pořádnou sněhovou nadílkou. Když jsme měli pocit, že je nejvyšší čas (našeptávalo nám to totiž jaro, které všechno kolem šimralo slunečním paprskem), sešli jsme se všichni na zahradě naší školky. Poslední malá beruška ještě spala, naštěstí jí však probudil zvuk spolehlivého starodávného budíku. Beruška si zívla, protáhla se a přivítala jarní den písničkou i tancem, a pak si proletěla překážkovou dráhu spolu s dětmi - našimi malými broučky. Protože se chtěly proletět také děti, vybral si každý pestrý proužek krepového papíru. A v tu chvíli nám pomohlo i počasí, které ke sluníčku přidalo také pořádný vítr, jako na objednávku. Děti si užily hrátky s větrem a to bylo překrásné, přirozené zakončení téhle jarní akce.

Základní a Mateřská škola Ostrava-Krásné Pole © 2010 - 2017

Poslední aktualizace: 17. 9. 2017