Hurá jaro!!!

I když se někomu může zdát, že venku stále vládne paní zima, není tomu tak. Podle kalendáře je už jaro a my se nemůžeme dočkat sluníčka. Abychom si ho přivolali, nasadili jsme si semínka rajčátek, papriček, fazolí a s pečlivostí se o ně staráme, aby už brzy jsme je mohli vysadit na naší školkové zahrádce. Na začátku dubna jsme započali také ve třídě Berušek měsíc Ekologie. Vysvětlili jsme si tento pojem, jak je důležité udržovat naši Zemi čistou. Ve třídě jsme si zřídili barevné tašky podle popelnic a snažíme se naučit třídit odpad. Také se snažíme postupně čistit Krásné Pole od odhozených odpadků. Vyhledali jsme si v encyklopediích, jak dlouho trvá, než se různé věci v přírodě rozloží. A vězte, že byste se hodně divili, kolik třeba takový odhozený nedopalek cigarety tady s námi na zemi je, než se rozloží a nejen on!! Vše završíme oslavou ke dni Země - 22. 4. vyzdobíme malováním křídami prostory před MŠ a ZŠ.

Bc. Karla Dudková