Programy ekologické výchovy v Beruškách a Žabičkách

Na konci ledna měly děti třídy Žabiček a Berušek možnost shlédnout environmentální programy zaměřené na ochranu životního prostředí a na život zvířátek v zimě. Žabičky měly možnost se hravou formou seznámit se životem živočichovů a ptáčků v zimě, objevovaly a poznávaly stopy ve sněhu v příběhu nazvaném Bude zima, bude mráz. Když zasněží, venku je úplně bílo a zima. My můžeme doma sedět hezky v teploučku, pít teplý čaj a je nám dobře. Víte však děti, že někdo zůstane v zimě venku? Zajíček, srnka, sýkorka. Proč jim není zima? O tom všem příběh vyprávěl a děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací.

Berušky shlédly program zaměřený na třídění odpadů a recyklaci Trápení myšky Šedivky. Myška Šedivka bydlí na poli. Má ráda čisto, a tak to u ní v pelíšku a ve spíži vypadá jako ze škatulky. Jednoho dne ráno však zaslechne rachot kol a v okamžiku ji domeček pod tíhou odpadků spadne na hlavu. Jak se myška trápí, naříká! Děti pomohly myšce uklidit domeček a vyzkoušely si tak, jak se třídí odpad i jak se dá předcházet jeho vzniku.

Poslední aktualizace: 17. 4. 2024