Halloween v Beruškách

Halloween v BeruškáchDěti ze třídy Berušek si s paní učitelkou uspořádaly strašidelné dopoledne plné her, soutěží a zábavy. Všichni přišli náležitě vystrojení v maskách čarodějnic, duchů a strašidel. A třída Berušek se tak na pár hodin proměnila v strašidelnou školku. Děti se pobavily, zasmály, zatančili a nakonec si po splnění několika úkolů odnesly strašidlácké vysvědčení.

Divadélko Smíšek - Tajuplná lesní bajka

Divadélko Smíšek - Tajuplná lesní bajka A opět nás navštívilo naše oblíbené divadélko Smíšek. Tentokrát s pohádkou Tajuplná lesní bajka. Zima se pomalu blíží, les a jeho obyvatelé se musí důkladně přichystat. Děti poznaly spoustu lesních zvířátek i lstivou kmotru lišku. A jak už to v pohádkách bývá - všechno dobře dopadlo. Pohádka se moc líbila a děti ji za to odměnily pořádným potleskem a spokojeným úsměvem.

Uspávání broučků

Uspávání broučkůVe čtvrtek 26. 10. proběhlo v naší MŠ tradiční podzimní Uspávání broučků. Děti si s paní učitelkami vyrobily na třídách tykadélka, z domu přišly vybaveny maskami a uspávání mohlo začít. Děti prožily ...

Pokračování a fotografie

Divadélko Smíšek - Veverka Zrzečka

Divadélko Smíšek Naši mateřskou školu opět navštívilo Divadélko Smíšek s pohádkou Dobrodružství veverky Zrzečky. Děti ze třídy Kuřátek prožily v interaktivní pohádce s veverkou několik podzimních dobrodružství a pomohly jí nasbírat zásobu jídla na zimu.

Návštěva planetária

Návštěva planetáriaDěti naší nejstarší třídy měly možnost navštívit planetárium a shlédnout program Ze života stromů. Žáci Institutu pro drobný hmyz dostali zadání úkolů. Beruška Dolores s kamarády Mikem a Tonym měli natočit video o tom, jak rostou stromy, odkud přijímají živiny a proč jsou vlastně zelené rostliny užitečné pro všechny živé organismy na Zemi.

Ekologický program Babiččina zahrádka

Ekologický program Babiččina zahrádka V programu zaměřeném na ekologii a zdravý životní styl měly děti třídy Berušek možnost si připomenout a poznat, co je pro naše zdraví prospěšné a co mu naopak škodí. Děti poznávaly ovoce i zeleninu, byly poučeny i o tom, na co máme bylinky a jak se dají používat.

Drakiáda

DrakiádaV pátek 12. 10. pořádali naši kamarádi ze základní školy Drakiádu. Počasí bylo nádherné, až téměř letní a tak se děti ze třídy Žabiček rozhodly, že se na své velké kamarády ze školy a na jejich draky půjdou podívat. Draci hýřili barvami, tvary, velikostí a i když si vítr ten den zřejmě vzal dovolenou, děti si poradily. Běhaly jako o závod a i přes absenci větru dokázaly své draky zvednout do výšky. Podívaná to byla úžasná a my děkujeme kamarádům ze školy za pozvání na tuhle BEZVA akci.

Divadélko Smíšek - Ošklivé káčátko

Divadélko Smíšek -  Ošklivé káčátkoHned na začátku školního roku přijelo děti pobavit divadélko Smíšek. Pohádka byla klasická, poučná - Ošklivé káčátko. Dětem pohádka připomněla, že i když je někdo odlišný, rozdílný... má třeba větší bříško, nosí brýle...nikomu se neposmíváme, všichni jsme kamarádi a máme se rádi. Děti se zasmály, pobavily i poučily a už se moc těšíme na další představení.

Školní rok 2017/2018

Olympiáda

OlympiádaVzpomínka na Zimní olympiádu - pokud jsme zrovna nemohli jít ven z důvodů nepřízně počasí, prožívali jsme Zimní olympijské hry společně s našimi sportovci. Zapálili jsme pomyslný olympijský oheň, povídali jsme si o olympijských symbolech a smyslu her. Sledovali jsme sportovní úspěchy a fandili jsme.

Masopust

MasopustOslavou Masopustu se společně s dětmi pomalu přesouváme ze zimního období blíže k jaru. Paní Zima se své moci zdaleka ještě nechce vzdát. My jsme však její vládu ve školce oficiálně ukončili právě Masopustem se vším všudy, na kterém nechybělo ani symbolické pochování basy. Poděkování náleží všem rodinným příslušníkům, kteří pomohli dětem s přípravou masek i drobného karnevalového pohoštění.

Šablony Krásné Pole

Základní a Mateřská škola Ostrava-Krásné Pole © 2010 - 2018