Lampionový průvod

Dne 8.11.2012 jsme pořádali v MŠ lampionový průvod "hledání stříbrných podkov koně sv. Martina". Sraz zúčastněných byl u brány školní zahrady. V krátkosti jsme byli seznámeni s legendou o sv. Martinovi, jeho koníkových podkovách, které byly sv. Martinem rozházeny cestou v okolí MŠ. Společně s dětmi, průvodem s lampiony, jsme podkovy hledali. Dorazili jsme na školní zahradu, kde sv. Martin potkal chudou, prochladlou žebračku, s kterou se rozdělil o svůj rytířský plášť. Sv.Martin zanechal dětem 12 bílých koní, se kterými postupně projížděly osvětlenou bránou, cestou prosvícenou lampiony, kterou nám vytvořili rodiče. Na konci jízdy koníkem, byly děti obdařeny malou pozorností - perníčkovým koníkem s podkovou. Akce byla velmi zdařilá, sešlo se spousta dětí a rodičů. Tímto chceme poděkovat za hojnou účast. Nikdo neodcházel domů bez úsměvu.

Lampionový průvod