Půjdem spolu do Betléma

Nejoblíbenější koleda našich dětí. Ze všech tříd se ozývá zpěv vánočních písní a koled, hrají rolničky i jiné hudební nástroje, dětské očí září radostí a očekáváním. Zdobí se vánoční stromeček a jako první v adventním čase přichází čert se svou pekelnou knihou, ve které jsou zapsány všechny prohřešky. S ním samozřejmě anděl, který se snaží za děti orodovat a čerta uklidnit. No a také pan Mikuláš, který vše vyslechne a rozhodne, kdo si zaslouží balíček „dobrůtek“. Předtím ale nesmí chybět nacvičená básnička a písnička. No, všichni jsme si oddechli, že čertův pytel zůstal prázdný. Největší radostí ale zůstává vánoční posezení u stromečku a Ježíškova návštěva s dárečky. Bylo jich hodně, protože máme hodné děti. Balící papír létá vzduchem a šťastné „jééé“ je potvrzením, že se Ježíšek trefil. A teď už se všichni těšíme na Vánoce doma, strávené s rodinami.

Šťastné, pohodové, prožité ve zdraví a klidu. A to samé přejeme i Vám všem. Krásné svátky.