Návštěva planetária

Ve čtvrtek 16.5.2013 jsme byli s dětmi Berušek v planetáriu v Ostravě-Porubě. Momentálně je hvězdárna v Krásném Poli v rekonstrukci, proto je zřízené dočasné mobilní nafukovací planetárium u kolejí VŠB. Před očima dětí nám nafoukli malé planetárium, do kterého se děti zvědavě těšili. Každý si vzal polšářek na sednutí, protáhlí se zajímavým otvorem a se zaujetím poslouchali pohádku "Na co kouká sova" . Po pohádce nás zasvětil příjemný pán do tajů astronomie. Povídali jsme si o hvězdách, souhvězdích, planetách obíhajících kolem Slunce, o střídání dne a nocí. Poslouchalo se moc příjemně, protože jsme u toho mohli odpočívat vleže. Cestou zpět jsme si dali v areálu VŠB svačinku, prošli se lesem, zahráli si závody hodem klacíků do dálky a vydali se na cestu zpět. Sluníčko nám svítilo celé dopoledne a výlet se nám podařil.