Návštěva planetária

Ve čtvrtek 4. 6. 2015 jsme byli s dětmi třídy Berušek na exkurzi v planetáriu v Ostravě-Krásném Poli. Nejdříve jsme vyslechli povídání pod tmavou oblohou s hvězdami, planetami, kde vychází a zapadá sluníčko, jaké souhvězdí můžeme vidět na obloze v průběhu čtyř ročních období. Pak jsme shlédli 3D pohádku "Život stromů". Pohádku jsme sledovali jedním dechem. Dostali jsme se s pomocí dvou kamarádů - beruškou Dolores a světluškou Mikem pod kořeny stromu a viděli jsme, jak se vyživuje strom, jak rostou větve a listy, jak strom dostává výživu od slunce. Také jsme se dozvěděli, čím obohacují přírodu květiny, hmyz a zvířátka. Zažili jsme s nimi nejedno dobrodružství a hravě odhalili mnohá tajemství přírody. Prošli jsme expozicí planetária, kde jsme viděli modely raket. Výlet se hezky vydařil.