Předvánoční mezigenerační setkání

I letos se naše paní učitelky a děti rozhodly naplnit tradici předvánočního mezigeneračního setkání dětí a seniorů v naší mateřské škole. V posledním předvánočním týdnu jsme opět, stejně jako vloni, pozvali naše milé babičky a dědečky. V úterý 18. 12. dopoledne jsme se všichni společně sešli v hale MŠ Perlička. Naši vzácní hosté usedli s očekáváním (a fotoaparáty), čím je letos děti potěší a překvapí. Děti všech tříd – nejmenší Kuřátka, starší Žabičky a naši předškoláci Berušky pilně nacvičovaly vánoční písně, básničky a koledy, aby pak potěšily srdíčka našich babiček a dědečků. Společně si pak některé známé skladby zanotovali za doprovodu varhan a rytmických nástrojů.

Děti se moc snažily a jejich vystoupení nejedné babičce vyčarovalo na tváři slzičku dojetí a dědečkům kouzelný úsměv. Děti sklidily velký potlesk a po vystoupení měl každý možnost pozvat svou návštěvu do třídy. Děti s nadšením ukazovaly svou třídu, oblíbené hračky, výtvory, někteří si společně pohráli. Vařil se vánoční čaj, ochutnávalo cukroví. Malé občerstvení nám pomohly připravit maminky, za což jim děkujeme.

Dopoledne to bylo krásně předvánoční a s přáním šťastných a pohodových Vánoc jsme se postupně loučili. Nezbývá než popřát všem krásně prožité vánoční svátky v kruhu nejbližších a šťastný a úspěšný nový rok 2019.