Výlet do Zbyslavic

Přesně na Den dětí - 1. 6., jsme se vydali autobusem do Zbyslavic. Jednak jsme se těšili, že poznáme zase kousek naší krásné země, ale také jsme jeli najít poklad, který nám skřítkové někde v lese ukryli. Obešli jsme celý rybník, viděli jsme a poznali spoustu stromů – dub, olši, jasan, javor, vrbu, jilm. Slyšeli jsme kvákat celé hejno žab, potkali divoké husy i kachny, zahlédli volavku. Na naučných tabulích jsme zjistili, které ryby a živočichové žijí v rybníku a okolo něj, ale poklad před námi stále zůstával ukrytý. Rozhodli jsme se na to posilnit. Rozbalili jsme svačinky, co nám připravili maminky a po dobré baště jsme se rozhodli, že tentokrát poklad už musíme opravdu najít. A opravdu! Byl už jen kousek od nás. S hurónským hurá jsme si ho rozdělili a pomalu se vydali na cestu zpátky. Do školky jsme se vrátili unavení, ale šťastní, že se nám den tak krásně vydařil a že jsme si ho všichni spolu báječně užili.

Poslední aktualizace: 21. 11. 2023