Návštěva knihovny

Dne 6. 11. 2014 jsme byli s dětmi třídy Žabiček a Berušek v knihovně v Krásném Poli. Poslechli jsme si pěknou pohádku o špačkovi Kamilovi, který místo létání si četl knížky. Spoustu věci se z nich dozvěděl - o počasí, o zvířatech, přírodě, dinosaurech apod. Na podzim, když měli odlétat na jih zjistil, že se nenaučil létat. Kamarádi odletěli bez něho. Přesto jim to nedalo a pro Kamila se vrátili. Přivázali mu kolem bříška provázky a všichni s ním odletěli. Během letu začal třepat křidélkama a létat se naučil. Při přeletu se však začalo měnit počasí, poznal, že se blíží bouře a že se musí někde schovat v jeskyni. Kamarádi mu nevěřili, prosil je, že se to dočetl v knížkách, co vše se může stát. Všichni se schovali v jeskyni, Kamil všem ptáčkům zachránil život. Tímto příběhem měly děti možnost poznat všestrannost knih. Děti si mohly půjčit knížky k prohlížení, prohlédnout si takovou, která je zrovna zaujala ilustrací.