Výlet k rybníku Lacha

Měsíc červen je časem školních výletů. I my jsme se ve středu 7. 6. 2017 na jeden vypravili. Prostřednictvím různorodých aktivit rozvíjíme v průběhu celého roku ekologické cítění dětí, a tak jsme si za svůj cíl zvolili rybník Lacha. Tohle místo se může zdát jako příliš obyčejné, ale to je jen zdání. Cestou nás doprovázely vzkazy skřítků Lachovníčků, které jsme postupně nacházeli podle tříbarevných fáborků. Podívali jsme se, jak povyrostlo telátko, které jsme navštívili na podzim. Viděli jsme stádo srnek a káně kroužící nad lesem. Otevřel se před námi široký obzor, jemuž vévodila nejvyšší hora Beskyd, cestu lemovalo mnoho rozkvetlých lučních květin i keřů a když se nám nakonec povedlo nalézt poklad, který nám skřítci u rybníka ukryli, pochutnali jsme si na výborné svačince od paní kuchařky. Při návratu pomohli starší děti těm mladším zvládnout pochod. A unavení, hladoví, ale spokojení a plní zážitků jsme se pak vrátili do školky na oběd.